Sosyal Medyada Paylaş!

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardım Şarj sorunu
Yazar Mesaj
06-26-2013 12:25
Rep Puanı: 0
Given 0 thank(s) in 0 post(s)
Şarj sorunu
Merhabalar,bir motorola atrix kullanıcısı olarak telefonumun şarzı beni pek fazla tatmin etmiyor.Gece yatarken sarjım full %100 iken sabah kalktığımda %50 oluyor acaba sorun nedir telefonumu yeni aldım.Bu konulada biraz cahilim Smile Yardımcı olursanız sevinirim..
Bütün mesajlarını bulBul
Alıntı yaparak cevaplaAlıntı

RE: Şarj sorunu 06-26-2013 12:42
RE: Şarj sorunu
Çok fazla uygulama yüklemişsinizdir uygulamaların büyük kısmı açık duruyordur. Normalde Atrix in şarjı az kullanımda 36 saate kadar dayana bilmekte.
Bütün mesajlarını bulBul Alıntı yaparak cevaplaAlıntı

RE: Şarj sorunu 06-26-2013 12:54
Evet telefonumda birkaç tane uygulama var ve bu uygulamaları acık olduğunu düsünüyorum nasıl kapatabilirim.Kapatmak için google play store'dan Advanced Task Killer indirdim ama o da bir işe yaramadı sanırım.

RE: Şarj sorunu 06-26-2013 21:14
Atrix gibi bir cihazda Andvanced Task Killer kullanmanıza gerek sebebi de RAM sorunu yaşanmaması. Yaklaşık bir aydır kullanmıyorum ve pil tüketiminde fark ediyor. Bunun yeriner FMR Memory Killer kullanın çok güzel bir uygulama.

Cihazınıda, Facebook, Twitter, Gmail tarzı uygulamaların sekronizasyonu aktif bir şekildeyse pil tüketimi artar. Bunun dışında kurmuş olduğunu bir uygulama çok fazla şarj tüketiyor olabilir.

Ben gün içinde 3G sürekli açık, aktif internet kullanımı ve oyun ile birlikte bir günü çıkarıyorum. Kullandığınız ROM dan kaynaklıda olabilir. MROM bu anlamda oldukça tatmin edici.

Rom: CM10.1 Unoffical| Android: 4.2.2 | Kernel: CM10.1 Kernel | Governer:Conservative | I/O: noop | Max-Min: 216 - 100 MHZ | Bencmark: | Launcher: TFS Shell |TFS Tema: Mui X5 | CM10 Tema: MotoBlur

RE: Şarj sorunu 06-27-2013 00:16
Mavi nin dediği gibi uygulamalar senkronizasyonu büyük ölçüde pil durumunu etkiliyor. Özellikle Hotmail kurduğumda 1-2 saat kadar erken şarj bitiriyor.

RE: Şarj sorunu 06-27-2013 09:01
Şarj olayından dolayı belkide telefonumu satabilirim o derece yani bir full sarj 4-5 saat gidiyor. FMR Memory Killer bu da etkili olmazsa tek çare satmak..

RE: Şarj sorunu 07-08-2013 07:56
İyi günler, motorola atrix almayı düşünüyorum ama hiç bi yerde bulamıyorum metro'da buldum ama dock hediyesi yok onlarda, bir de outlet ürün diye satılan ürünler var gittigidiyor tarzı sıtelerde tam olarak ne demek oluyor o, otür bi ürün alsam sıkıntı olurmu ?

RE: Şarj sorunu 07-08-2013 08:49
(07-08-2013 07:56)Coşkun demiş ki:  İyi günler, motorola atrix almayı düşünüyorum ama hiç bi yerde bulamıyorum metro'da buldum ama dock hediyesi yok onlarda, bir de outlet ürün diye satılan ürünler var gittigidiyor tarzı sıtelerde tam olarak ne demek oluyor o, otür bi ürün alsam sıkıntı olurmu ?

Atrix bulmak artık biraz zor. Gittigidiyorda ki ürünler teşhir ürünleri diye biliyorum.

Bu ara çok popüler olan Genaral Mobile Discovery modeline bir bakın derim.

Rom: CM10.1 Unoffical| Android: 4.2.2 | Kernel: CM10.1 Kernel | Governer:Conservative | I/O: noop | Max-Min: 216 - 100 MHZ | Bencmark: | Launcher: TFS Shell |TFS Tema: Mui X5 | CM10 Tema: MotoBlur