Kullanıcı Adı:  
Şifre:     
Kayıt Ol Yardım Üye Listesi Yeni Mesajlara Bak Bugünkü Mesajlara Bak

HTC ONE X GÜNCELLEME SORUNU
Çevrimdışı saydamrock
HTC ONE X GÜNCELLEME SORUNU
Çaylak Droid
*

Kayıtlı Üye

Rep Puanı: 0
Nereden:
Telefonu:htc one x
ROM:
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Beğendin mi paylaşımıBağış Yapsan Fena Olmaz

Android Puan: 19.500AP

Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul

güncellemeri denetle tuşuna basıyorum denetleme işlemine başlamıyor sorun ne olabilir acaba ?
08-05-2013 15:06
Like Post Reply
Çevrimdışı aliyes
RE: HTC ONE X GÜNCELLEME SORUNU
selam olsun

Rep Puanı: 9
Nereden:uşak/ankara
Telefonu:Matrix
ROM:2.3.4
Given 7 thank(s) in 7 post(s)

Android Puan: 1,600.010AP

telden mi? gplayda uygulama güncellemesi mi? yoksa ayarlar/telefon hakkında da rom güncellemesi mi?
pc den htc programı üzerinden rom güncellemesi mi?
valla müneccim değilim

[Resim: Krb10V.png]
08-05-2013 19:09
Like Post Reply
Çevrimdışı saydamrock
Çaylak Droid
*

Kayıtlı Üye

Rep Puanı: 0
Nereden:
Telefonu:htc one x
ROM:
Given 0 thank(s) in 0 post(s)

Android Puan: 19.500AP

ayarlara girdim en altta at&t yazılım güncelleme var ona girdim ordaa denetle var ordan
08-06-2013 13:11
Like Post Reply
Çevrimdışı aliyes
selam olsun

Rep Puanı: 9
Nereden:uşak/ankara
Telefonu:Matrix
ROM:2.3.4
Given 7 thank(s) in 7 post(s)

Android Puan: 1,600.010AP

ilk olarak sürümünü kontrol et son 3.18.502.6. sürümü çıkmış. eski sürümse update yapman gerekir. telefonun yanında cd falan gelmedi mi? yani htc nin pc 'ye kurulan yardımcı programı olması gerekir, misal samsung firmasının kies programı gibi onunla update yapmayı dene, genelde telefona koydukları update komutları çalışmıyor, samsungda da öyleydi. Veya http://androidadvices.com/manual-update-...are-guide/
adresinde verilen bilgiler uyarınca aşağıdaki şekilde update edebilirsin
*** herhangi bir hata, zarar v.b. durumda ben, bu forum ve verdiğim linkteki sorumlular hiç bir sorumluluk kabul etmez, her türlü risk sana aittir.

1) tüm verileri yedekle, her türlü verinin silinme riski vardır

2) Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme> USB hata ayıklama" den USB hata ayıklama etkinleştirin

3) en az %30 şarj dolu olmalı, antivirüs v.b. tüm güvenlik uygulamalarını kaldırın

4) http://fotadl.htc.com/OTA_EVITA_UL_JB_45...wwo01k.zip dosyasını indir. Ve telefon sdkartının içine kopyala.

5) telefonun pc ile bağlantısını kesip kapatıverin. recovery modda açın, recovery mod ses-(ses azaltma vol-) tuşuna basılı tutarken telefonu power(güç) tuşuna basarak aç 10sn kadar fastboot ekranı görünceye kadar ses- tuşunu bırakma,

6) fastboot ekranında ses tuşlarıyla hareket ederek recovery'i seç ve güç tuşuna basarak onayla, htc logosunu göreceksin ve bir üçgen işareti çıkacak,

7) şimdi ses- ve ses+ tuşlarına basılı tutarken güç tuşuna bir kez basın, mavi bir menü görünce ses+ ve ses- tuşlarını bırakın. burası recovery menüsü.

8) mavi menüden ses tuşları vasıtasıyla “Apply update from internal storage” seçeneğini seçip güç(power) tuşuyla onaylayın. sdkart içeriği gözükür ve oraya kopyaladığınız rom dosyası gözükür. o dosyanın üzerine giderek yine güç(power) tuşuyla onaylayın. 3-5 dk bekledikten sonra telefonda mavi menü tekrar çıkar, bu sefer “Reboot system now” seçeneğini seçip onaylayın.

9) telefonunuz yeni sürüm yüklenmiş halde açılır, hayrlı olsun.

[Resim: Krb10V.png]
08-06-2013 22:41
Like Post Reply

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi